Politikë

Kosovë, tri parti politike garojnë për zgjedhjet në komunat me shumicë serbe

Kosovë, tri parti politike garojnë për zgjedhjet në komunat me shumicë serbe

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbyllur të enjten në mesnatë afatin për aplikimin e subjekteve politike për t’u bërë pjesë e garës zgjedhore

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Maqedoni e Veriut, mirënjohje për 6 kompani për zgjatjen e pushimit të lindjes
05.04.2019

Maqedoni e Veriut, mirënjohje për 6 kompani për zgjatjen e pushimit të lindjes

Kryeministri Zoran Zaev tha se nisma e kompanive është një shembull i shkëlqyer dhe duhet të paraqesë frymëzim për kompanitë e tjera

Pacolli: Ftojmë BE-në ta disiplinojë Serbinë
05.04.2019

Pacolli: Ftojmë BE-në ta disiplinojë Serbinë

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Begjet Pacolli, ka mbajtur konferencë për media, ku ka shprehur shqetësimin e tij, për, siç tha ai, “agresionin e Serbisë” të shfaqur në një samit

"Zgjidhja nuk vjen me ekipe dialoguese"
05.04.2019

"Zgjidhja nuk vjen me ekipe dialoguese"

Dy partitë më të mëdha opozitare në Kosovë, LDK dhe LVV, kanë zhvilluar një diskutim bashkë me pjesëtarë nga shoqëria civile për procesin e dialogut Kosovë-Serbi

Spasovski: Kriza me migrantët na mësoi shumë, përvojat tani i ndajmë me rajonin
05.04.2019

Spasovski: Kriza me migrantët na mësoi shumë, përvojat tani i ndajmë me rajonin

Ministri i Brendëshëm i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, u adresua në një brifing me diplomatët mbi aktivitetet e nismës rajonale për Migrim, Azil dhe Refugjatë (MARRI)

Kosova dhe Turqia nënshkruan marrëveshje në fushën e mbrojtjes
04.04.2019

Kosova dhe Turqia nënshkruan marrëveshje në fushën e mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Rrustem Berisha priti në vizitë zyrtare ministrin e Mbrojtjes së Turqisë, Hulusi Akar me të cilin në fund nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi