Sport

FIFA zbulon kandidatët për Çmimin e golit më të mirë të vitit

FIFA zbulon kandidatët për Çmimin e golit më të mirë të vitit

Fituesi i çmimit do të përcaktohet në Milano të Italisë më 23 shtator, pas votimit nga juria

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Stamboll, për finalen e Superkupës janë angazhuar 15 mijë policë
14.08.2019

Stamboll, për finalen e Superkupës janë angazhuar 15 mijë policë

Policia e Stambollit përmes një njoftimi thekson se me rastin e ndeshjes në të gjithë Stambollin, nëpër sheshe, aeroporte dhe në vendet e tjera publike janë angazhuar gjithsej 15 mijë policë

Serena Williams anulon pjesëmarrjen në Cincinnati për lëndimin në shpinë
14.08.2019

Serena Williams anulon pjesëmarrjen në Cincinnati për lëndimin në shpinë

Ajo ishte planifikuar të luante kundër Zarina Diyas në raundin e parë të mërkurën në mëngjes sipas kohës të Evropës Qendrore, por u tërhoq nga turneu

Rusi, 5 peshëngritës përballen me akuza për doping
13.08.2019

Rusi, 5 peshëngritës përballen me akuza për doping

Federata Ndërkombëtare e Peshëngritjes thotë se provat kundër pesë peshëngritësve, vijnë nga hetimet e reja nga Agjencia Botërore e Anti-Dopingut për përhapjen e përdorimit të substancave në sportin rus

Bayern München huazon Ivan Perisicin
13.08.2019

Bayern München huazon Ivan Perisicin

Bayern München njoftoi se futbollisti 30 vjeçar është huazuar për një vit me opsion për ta blerë

Futbollistët e ndeshjes së Superkupës UEFA me vlerë rreth 2 miliardë euro
13.08.2019

Futbollistët e ndeshjes së Superkupës UEFA me vlerë rreth 2 miliardë euro

Vlera e parashikuar e tregut për lojtarët në listën e Liverpool, është 1.08 miliardë euro, ndërsa për Chelsea është 835.75 milionë euro